Chalupa v Orlických horách
 

Navržená chalupa vychází  z podmínek a regulativů CHKO Orlické hor a respektuje pravidla lidové architektury. Základní obdélníkový tvar půdorysu s doporučeným poměrem stran 1:2, sklon střechy 45° atp.

Objekt je navržen jako samostatně stojící přízemní nepodsklepený rodinný dům s vestavěným obytným podkrovím. Vstup do RD je umístěn z okapové strany objektu přes zádveří v žundru. (přístavku s prodlouženým přesahem střechy)

Z forem lidové architektury vychází i pojednání fasády – s jednoduchým členěním v odpovídajících proporcích, s tradičními materiály a s klasickým barevným řešením.

Ve výrazu domu se uplatňují charakteristické prvky jako je skládaná či bedněná lomenice (štít), dřevěné obložení přístavku (žundru), pohledově se uplatňující krátčata atp.

Vzhledem k vývoji cen práce a materiálů na trhu nejsme schopni aktuálně garantovat cenu platnou v danou chvíli pro další období. Orientační cenu je možné znát na základě konkrétní poptávky, znalosti daného místa a zpracované studie. Přesný rozpočet pak může být spočítán na základě zpracované projektové dokumentace a v případě realizace zanesen do smlouvy o dílo.

Parametry chalupy

  • Dispozice:3+kk
  • Počet osob:2 - 5
  • Zastavěná plocha:84 m2
  • Obestavěný prostor: 440 m2
  • Užitná plocha:110 m2
  • Užitná plocha obyt. míst.: 67 m2
Cena od bez DPH Vytvořit poptávku

Máte zájem o tuto chalupu?
 

Nabízíme individuální řešení vašich požadavků od projektu až přes samotnou realizaci. Chalupy stylizujeme vždy dle lokality, tedy aby výsledek odpovídal rázu daného kraje. Pro více informace nás můžete kontaktovat: